Конструкція каркасної теплоізоляційної панелі
SIP (struktural panel construction)

Конструкційна теплоізоляційна панель (КТП) складається з двох орієнтованих стружкових плит ОСП (на фото-2), між якими під тиском приклеюється шар твердого пінополістиролу як утеплювач (на фото-1).

Товщина панелей в готовому вигляді становить від 70 мм до 226 мм.

Вага 1 квадратного метра панелей складає 18-30 кг у залежності від товщини наповнювача і насиченості каркасом.

Технологія виробництва панелей дозволяє досягати високої точності дотримання їх геометричних розмірів.
Розміри панелей 2,5 × 1.25 м або 2,8 × 1,25 м.

Така панель має виняткові енергозберігаючі властивості і високу міцність. Стіни і кути будинків, зібраних за цією технологією, ідеально рівні і прямі. Крім того, монтаж будинків здійснюється в будь-яку пору року, побудовані будинки довговічні і володіють відмінними експлуатаційними характеристиками. 

ОСП - орієнтована стружкова плита

Це перша плита з деревини, розроблена спеціально для житлового будівництва - одна з самих екологічно чистих деревних плит, яка містить до 97% деревини. ОСП - спресована деревостружкова плита з орієнтованими пласкими трісками, які отримують з «тонкомірної», неділової деревини. Прямокутні вузькі тріски товщиною 0,5 - 0,7 мм. і довжиною до 140 мм укладаються в три шари, причому тріски в зовнішніх шарах плити розташовуються уздовж головної осі плити, а у внутрішньому шарі - перпендикулярно до головної осі. Завдяки такій орієнтації пласких вузьких і довгих трісок виходить конструкційний матеріал з анізотропними властивостями - підвищеною міцністю на згин і підвищеною пружністю та міцністю уздовж головної осі плити. Процес пресування проходить в умовах високого тиску і високої температури, з використанням водостійкої смоли.

По суті, ОСП - це «поліпшена деревина» - більш міцна і еластична - за рахунок збереження в плоскій трісці всіх корисних властивостей масиву деревини, при відсутності таких дефектів як сучки і зміна напряму волокон у зв'язку з природніми умовами росту дерева. З'єднувальна і спеціальна обробка поверхні забезпечують водостійкість, стійкість до гниття, цвілі і атмосферних впливів, що значно перевищують подібні характеристики масиву деревини.

Плити ОСП стійкі до зміни погодних умов (вологість, температура), легко розпилюються, свердляться й обробляються будь-яким інструментом, призначеним для роботи з деревиною.

Істотною відмінністю плит ОСП від інших плитних матеріалів є те, що міцнісні властивості і здатність утримувати кріплення забезпечуються характером укладання тріски - при навантаженні в процесі експлуатації довгі стренди передають навантаження один через одного, утворюючи єдиний конструкційний елемент, вільний від концентраторів напружень, і поєднує в собі високу міцність з високою еластичністю. Кріплення (шурупи, кільцеві цвяхи, будівельні скоби тощо) утримується численними тонкими трісками, орієнтованими в площині, перпендикулярній до осі кріпильних елементів.

ОСП виробляють лише за кордоном (Німеччина, Франція, Польща), відповідно Європейському стандарту якості ЕМ-300-08В. Традиційно основним матеріалом для виробництва плит ОСП є сосна або осика. Плити ОСП містять до 97% деревини - це екологічно найчистіша деревна плита - як стосовно виробництва, так і стосовно готової продукції. Низька частка сполучника дає не тільки екологічну безпеку, але і всі інші корисні експлуатаційні та виробничі властивості деревини

  • легкість (щільність плити - близько 650 кг / куб.м),
  • низьку теплопровідність,
  • гарне звукопоглинання,
  • добре піддається обробці,
  • естетичний зовнішній вигляд.

Пінополістирол

Пінополістирол ППС - екологічно чистий, нетоксичний тепло- і звукоізоляційний матеріал, що застосовується у будівництві протягом уже 50 років і зарекомендував себе як найбільш економічний, зручний у застосуванні матеріал, який має низький ступінь теплопровідності і паропроникності. На сьогодні в Європі більше 60% усього виробленого пінополістиролу використовується саме для теплоізоляції.

Пінополістирол є нейтральним матеріалом, який не виділяє ніяких шкідливих для людини та її оточення речовин і має необмежений термін придатності. Він екологічний в процесі роботи з ним, а також весь період подальшої експлуатації. Пінополістирол довговічний, не дає тріщин, не є поживним середовищем для мікроорганізмів, гризунів та іншої живності, не загниває, не пліснявіє і не розкладається. Повітропроникність пінополістиролу дозволяє будівлі дихати.

Плити пінополістиролу мають групу горючості Г-1, що дозволяє використовувати їх у цивільному будівництві і не мати проблем з протипожежними інстанціями (ППС-плити віднесені до категорії матеріалів, по токсичності продуктів горіння, до малонебезпечних). Сучасні пінопласти роблять у вогнестійкому (самозагасаючому) виконанні.


ППС, на відміну від інших пінопластів, практично негігроскопічний. Комірчаста структура забезпечує низьке водопоглинання (0,1%). Волога не впливає на теплоізолюючі властивості цього матеріалу і не викликає утворення в ньому бактерій і цвілі, що дозволяє широко використовувати пінополістирол навіть в харчовій промисловості.

Пінополістирол стійкий до впливу хімічних і біологічних середовищ. Він відмінно переносить присутність асфальтових емульсій, руберойду з асфальтовим покриттям, штучних добрив, каустичної соди, амонію, рідких добрив, спінених фарб, мила і пом'якшуючих розчинів, цементу, гіпсу, вапна, сольових розчинів (у тому числі морської води) і грунтових вод.   

Make a free website with Yola